Polska Seniora - Inauguracja

23 października w Sejmie odbyła się uroczysta inauguracja projektu "Polska Seniora", czyli największych konsultacji programu polityki senioralnej w Polsce.

Przewodniczący Grzegorz Schetyna, który otworzył spotkanie podkreślił, że #PolskaSeniora to "nie jest hasło polityczne, to hasło wynikające z naszych emocji i głębokiej potrzeby. I o tym chcemy rozmawiać. Nie chcemy, żeby pozostawało to w zaciszu gabinetów i na korytarzach sejmowych. Chcemy z tym pomysłem być blisko ludzi".

Liderka projektu Marzena Okła-Drewnowicz przedstawiła założenia projektu zastrzegając, że "mądra polityka senioralna to nie jest kilkaset złotych przed świętami - to przede wszystkim aktywizacja". Program "Polska Seniora" ma być oparty na trzech filarach: GODNE ŻYCIE, ZDROWE ŻYCIE i AKTYWNE ŻYCIE.

Głos zabrały liderki poszczególnych bloków (więcej w zakładce Tezy Programowe): posłanki Anna Wasilewska, Beata Małecka-Libera i Joanna Frydrych, a także Michał Szczerba i Joanna Augustynowska odpowiedzialna za projekt w dużych miastach.

Gościem honorowym wydarzenia była podróżniczka Elżbieta Dzikowska, która razem z wicemarszałek Małgorzatą Kidawą-Błońską lideruje grupie ambasadorów projektu.

Na koniec odbyła się dyskusja, w której udział wzięła m.in. prof. Krystyna Lewkowicz, przewodnicząca Ogólnopolskiego Parlamentu Seniorów.